viber image 2023 11 17 17 57 17 040
Εκδηλώσεις & Εορτές

Εορτασμός του Πολυτεχνείου

Με μία πολύ ιδιαίτερη γιορτή που πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Πρότυπου Λυκείου Μυτιλήνης, γιόρτασε το Σχολείο μας την Παρασκευή 17/11/23 την επέτειο του Πολυτεχνείου. Τη γιορτή επιμελήθηκαν οι εκπαιδευτικοί κ. Νικολαΐδου Αικατερίνη και κ. Ευαγγέλου Στυλιανή, ενώ τη χορωδία και την ορχήστρα διηύθυνε η μουσικός μας κ. Αναγνωστοπούλου Μάρθα. Στη γιορτή χρησιμοποιήθηκαν θεατρικές τεχνικές, video και όμορφα σκηνικά που έφτιαξαν οι μαθητές/τριες με την καθοδήγηση της κας Νικολαΐδου, ενώ οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν στη γιορτή, μετέφεραν σε όλους μας το κλίμα της εποχής κατά τη διάρκεια της επταετούς δικτατορίας, ενώ τόνισαν την αξία της ελευθερίας και της δημοκρατίας παρουσιάζοντας με μοναδικό τρόπο τα συνταρακτικά γεγονότα που εκτυλίχθηκαν στη χώρα μας πριν από 50 χρόνια. Θερμά συγχαρητήρια σε όλους και όλες τους συμμετέχοντες/ουσες!

Παρακολουθήστε τη γιορτή στο κανάλι του σχολείου μας, στο YouTube