skaki
Εκδηλώσεις & Εορτές

Μαθητικό Σκακιστικό Πρωτάθλημα

Την Κυριακή 3 Μαρτίου 2024 διεξήχθη στις αίθουσες του 1ου Πρότυπου Γυμνασίου Μυτιλήνης ‘’Βύρων Σιβολαπένκο’’, το 21ο Ατομικό & Ομαδικό Σκακιστικό Πρωτάθλημα Μαθητών-Μαθητριών Λέσβου, με συμμετοχή 94 μαθητών/τριών. Η απονομή των επάθλων στους/στις νικητές/τριες έλαβε χώρα στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Πρότυπου ΓΕΛ Μυτιλήνης. Το 1ο Πρότυπο Γυμνάσιο Μυτιλήνης κατέλαβε τη 2η θέση ανάμεσα σε 36 σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Οι μαθητές του 1ου Πρότυπου Γυμνασίου Μυτιλήνης που συμμετείχαν στη διοργάνωση είναι: Αληγιάννης Παναγιώτης (Χρυσό Μετάλλιο, Α’ Γυμνασίου), Ανδριάνης Σπυρίδων (Α’ Γυμνασίου), Ζουμπαδέλλης Στέλιος (Χάλκινο Μετάλλιο, Α’ Γυμνασίου), Θαλασσέλλης Δημήτριος-Γεώργιος (Α’ Γυμνασίου), Καζαμίας Ιάσων-Παναγιώτης (Αργυρό Μετάλλιο, Α’ Γυμνασίου), Κατζάνης Θεόδωρος (Α’ Γυμνασίου) Παπαντωνίου Γεώργιος (Αργυρό Μετάλλιο, Γ’ Γυμνασίου), Πετρόπουλος Άγγελος (Β΄ Γυμνασίου), Σαμαρτζίδης Κωνσταντίνος (Χρυσό Μετάλλιο, Β’ Γυμνασίου).

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και όλες τις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους!