Moon Camp 2023 2024 Participant Certificate 1 page 0001
3D Printing STEAM

Έγκυρα και τα τρία έργα των μαθητών στο Moon Camp Challenge 2023-2024.

Μετά από έλεγχο που πραγματοποιήθηκε από την επιτροπή του Moon Camp, αναρτήθηκαν στην επίσημη ιστοσελίδα της ESA( European Space Agency – Ευρωπαϊκός Οργανισμός Διαστήματος) και τα 3 έργα των μαθητικών ομάδων του σχολείου μας.

Στην πρώτη ομάδα συμμετείχαν οι μαθητές του τμήματος Γ1 με το έργο «Project Enceladus». Στην δεύτερη ομάδα συμμετείχαν οι μαθητές του τμήματος Γ2 με το έργο «Project Titan». Τέλος, στην τρίτη ομάδα συμμετείχαν οι μαθητές του ομίλου “3D Printing” με το έργο «Space life»

Όλοι οι μαθητές θα λάβουν πιστοποιητικό συμμετοχής και θα κληθούν να συμμετάσχουν σε μια τελική διαδικτυακή εκδήλωση με έναν αστροναύτη του ESA και ειδικούς του διαστήματος.

Δείτε τα έργα των μαθητών πατώντας στους τίτλους των έργων

Γ1, τίτλος έργου: «Project Enceladus»
Γ2 , τίτλος έργου: «Project Titan»
Όμιλος 3D Printing, τίτλος έργου: «Space life»

Τα έργα πραγματοποιήθηκαν στο πλαίσιο του μαθήματος της Τεχνολογίας με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Λασκαρίδη Ιγνάτιο.